ABD’de aracına aldığı kadına cinsel saldırıda bulunan Türk yakalandı

ABD’nin New Jersey kentinde paylaşımlı araç uygulamasında şoför olarak çalışan Türkiye vatandaşı Ahmet Yusuf Aydemir’in, aracına aldığı kadına cinsel saldırıda bulunduğu belirtildi. Bergen İlçe Savcılığı, 33 yaşındaki Aydemir’in ‘ikinci derece cinsel taciz’ ve ‘dördüncü derece cinsel saldırı’ suçlamalarıyla Bergen İlçe Hapishanesi’ne gönderildiğini duyurdu.

Savcılıktan yapılan açıklamada, “Bergen İlçe Savcılığı ve Fair Lawn Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan incelemede, Aydemir’in araçta yolcu olarak bulunan kadına cinsel saldırıda bulunduğu ortaya çıktı” denildi.

Aydemir’in tutuklu yargılanmak üzere ilk duruşmasına kadar cezaevine götürüldüğü ancak kısa süre sonra çıkarıldığı belirtildi. Cezaevi kayıtlarına göre, Göçmenlik ve Vatandaşlık Dairesi görevlileri cuma günü Aydemir’i cezaevinden teslim aldı. Aydemir’in, Newark’ta federal bir göçmenlik hakimi önünde duruşmaya çıkarılacağı aktarıldı. Yerel basındaki haberlere göre, Aydemir’in ABD’deki ikamet durumu, sınır dışı edilip edilmeyeceği ve eğer sınır dışı edilecekse bunun cinsel saldırı suçlamasıyla yargılanmadan önce mi yoksa sonra mı olacağı belirlenecek.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir